7″ Yuvarlak led Far Uygulaması led far İncelemesi

Tekrar merhabalar bir önceki yazımda daelim b-bone marka motosiklete kısa bir inceleme yapmıştık.
Şimdi aynı motosiklete aylar önce sipariş ettiğimiz ve yurtdışından yeni gelen yuvarlak 7″ led farımızı montajlayacağız.
Montajlamaktan ziyade bir ürün incelemesi olacak.

Zira Türkiye de cafe racer tadında bu farı sipariş eden. Monsterine dominarına eski ktm sine uygulayan çok. Sonucunda da güzel kareler çıktığını söylememek haksızlık olur. Oldukça başarılı bir aydınlatma ve görünüşe sahip.
Genelde güzel görünen ürünlerin performansının düşük olduğuna inanırım. Ama bu ürün beni şaşırtanlar arasında.

Jiplere de uygulayanlar olmuş. Yuvarlak farlı jeep cj5 lere samurailere lada nivalara farklı havalar katmışlar.

 

Aliexpresste 20-30dolar olan bu basit 250-350tl lik farları. Offroad aksesuar dükkanları 1500-2000tl lere satmışlar satıyorlar.

O yüzden Türkiye’den alayım dediğiniz an çok ilginç fiyatlarla karşılaşabiliyorsunuz şaşırmayın.

Devir internet devri. Yarın başka yerde çeyreğinden bile az bir fiyata görünce bir tek kulağınızın arkası kalır ellenmedik.

Bu mal kalitesiyle olsun performansıyla olsun bu fiyatı hak edecek bir ürün değil. Çünkü satanlar garanti bile vermiyor doğru düzgün.1500 tl verdiyse offroad da en az 2-4 sene garanti vermesi lazım. o arabalar beline kadar yağmura kara çamura giriyor.

Neyse Malzememizi aldık 45 gün civarı bir sürede geldi.

Gelen ürün direk h4 soket yani eğer taşıtınız h4 ampül ile çalışıyorsa herhangi bir kesme biçme işlemini yapmadan çalışır hale gelecek.

 

Bu arada teknik datalarda 72watt olduğu falan yazıyor tabi ki değil .
Zaten olamazda olsa sıkıntı hatta.

Ne far kasesi bu sıcaklığı soğutmaya yeter. Ne de motosikletin aküsü bunu uzun süreli çalıştırmaya! Ölçmeye vaktim olmadı ama 20w bilemedin 30watt güç çekecektir. Daha fazlasını çekmesi zaten mantıklı değil.

Fazla detaylı anlatmaya gerek yok. Daelim b-bone modelinde far tasını sökmek için 2 tane civata yeterli oluyor.
Akabinde eski farı söküp yenisini takıyoruz.

Aldığımız farı aşağıdaki  motosikletten söktüğümüz sağ tarafta duran kaseye tam oturtmaya çalışacağız.


Normalde tam olması lazım ama milimetrik farklarla uymadı taşlamayla bazı yerleri incelterek oturttuk. Sizin motosikletinizde de bu durum oluşacak anlamına gelmiyor.
Ama olmazsa panik yapmayın ufak revizyonlarla uydurulur. Veya uyan bir far kasesi uygun fiyata muhtemelen türkiye içerisinde tedarik edilir.

Biz birde far koruma demiri aldık. Korumaktan ziyade görsel maksatlı. Oda 10 dolar civarı bir fiyat.

 

Aydınlatması bir çok h4 h7 yada fabrika çıkışlı ampulden daha iyi. En iyisi demiyorum ama görünüşünün güzelliğine orantılı hoş bir aydınlatması var.  Yani hem güzel görünüyor hem aydınlatıyor diyebiliriz.
Ederinden fazla para verilmediği sürece tavsiye ederim. Özellikle cafe racer veya çıplak bir motorunuz varsa motoru en az bir kaç yaş daha gençleştiren bir tasarım.

Dilerim keyif almışsınız. Yorumlarınızı bekleriz.

 

One comment

  1. çok faydalı bir inceleme olmuş bende motorsikletimin far ebadına bakmadan direkt bir tane sipariş verdim ve yanlış ölçüde olduğunu gelince anladım inç değerlerine dikkat etmek lazım. şimdi 5.75 inç far tası arıyorum..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir