Yazarlık

Misafir Yazarlık

Merhabalar

Bu dönemler yazılarımın biraz azaldığının farkındayım. Bildiğiniz gözlemlediğiniz üzere sitede yer alan teknik konuların neredeyse tamamı özgün çalışmalarımdan oluşuyor.

Kaynak tamamen ben olduğumdan yazı yazabilmem için genellikle  elimin kirlenmesi gerek , eğer kirlenmiyorsa teorik bir yazı ortaya çıkıyor.

Sizlere faydalı olabileceğini düşündüğüm fazla kaynağı bulunmayan teorik yazıları yazmaktan da elbette keyif alıyorum.

Haliyle teknik yazı yazabilmem için motosikletlerime ya bir revizyon ya da bakım yapmam gerek. Ya da Yeni bir taşıt projesine başlamalıyım.

Şunu da tekrar söylemeden edemeyeceğim. Benim blokta tecrübelerimi paylaşmaya karar vermemde yatan sebep bildiğiniz üzere şuydu;

Kullanıcıların %99′ u sorunu olduğu zaman internette sorununu aratır çözümü bulunca alır kaçar.

Ama kimse   “Evet bendede bu sorun  var ama A sensöründen olabildiği gibi B sensörü bozulduğunda da aynı sorun olabiliyor sende A bozulmuş ama bende B bozuk çıktı buna da dikkat edin” diye gelip kendi edindiği bilgiyi paylaşmıyor.

 

Hangi Konularda yazabilirsiniz;

*Motosikletle ilgili teknik konular mümkünse özgün ve fotoğraflı bir anlatımla(Arabalarda dahil olabilir aslında blogta çok ciddi 2-3 konum var bildiğiniz üzere)

*Motosikletle ilgili argümanlara dayanan teorik konular

*Aslında sadece motosiklet değil motorcuyu uzaktan yakından ilgilendiren her konu(Outdoor-kamp veya yer tavsiyeleri gibi)

*Gezi Yazıları

*Çokta bir sınır yok format kendini belli ediyor.

 

Yazılarınızın yayınlanma kriterleri

*Yazılarınız özgün ve size ait olmalıdır.

*Daha önce başka bir yerde yayınlanmamış olmalıdır.

*Reklam veya tanıtım amaçlı olmamalıdır.

*Doğru bir Türkçe ile yazılmalıdır.(Biz teknik bir bloğuz kimse size bağlaç olan -ki yi yanlış yazdı diye takılmaz. Ama doğru bir Türkçe kullanmaya çalışıyoruz. Ben dahil blok yazılarım sırasında bir çok kelimenin doğru yazılışını öğrendim.)

*Kendinizi tanıtabilir kendi bloğunuza link verebilir sosyal medya hesaplarınızı elbette paylaşabilirsiniz.

*Yazı yayımlandıktan sonra konuyu takip etmek yine sizin sorumluluğunuzdadır.

Yazılarımı nasıl gönderirim?

*Word dosyasında yazmak suretiyle e-posta olarak ulaştırabilirsiniz.
[email protected]

 

*Yazmaya üşeniyormusunuz?   Herkes bilgisayar kurdu veya tdk olacak diye bir kaide yok.
Anlaşılır fotoğraflarla beraber benimle paylaşın. Dilerseniz telefonla irtibat kuralım.  Ben sizin nezdinizde paylaşımını yaparım.

Mecburiyetten yazmak işkencedir.

 

Yüz binlerce blok zaten her gün milyonlarca sayfa içerik üretiyor. İnternet nüfusunu besleyen yeteri kadar kaynak var. Blok denilen şey periyodik bir yayın değildir. Aklınıza güzel bir şey gelmiyorsa ya da aklınıza gelen şeyi o an hakkıyla yazamayacaksanız, bırakın kalsın. Sık yazma adına boş boş şeylerle doldurmaktan iyidir.

 

Misafir yazarlık banane kazandırır?

 

Bildiğiniz üzere ticari site değiliz .Reklam dahi yok web sitesinde. Hatta üzerine sunucu ve domain masrafı harcıyorum yıllık.
Belki içerik arttıkça reklam koymayı düşünebilirim ama önümüzdeki 1 senede böyle bir plan yok.Gençlik maalesef videoları tercih ediyor yazı yazarak veya okunarak para kazanmak pek mümkün değil.

Sizlere sadece manevi değer sağlayabilirim bazen duyduğunuz bazense duymadığınız teşekkürler alırsınız.

Sormak istediğiniz sorular olursa da çekinmeden sorabilirsiniz.(E-posta)

[email protected]

İyi günler Dilerim Atakan Demirtürk